info@tecko.com.ua
ДЕ НЕОБХІДНА СЕРТИФІКАЦІЯ
Оцінка відповідності чи сертифікація
Роз’яснювальні листи
Модуль А за технічними регламентами

Ліфти і компоненти безпеки для ліфтів

Оцінка відповідності вимогам Технічного регламенту Ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів, затвердженого Постановою КМУ № 438 від 21.06.2017, є обов’язковою вимогою. Ліфти і компоненти безпеки для ліфтів повинні відповідати суттєвим вимогам щодо охорони здоров’я та безпеки, встановленим в Додатку 1 до регламенту. Для підтвердження відповідності застосовуються національні стандарти, відповідність яким надає презумпцію відповідності обладнання вимогам Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів.

Для проведення оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту необхідно подати до Органу з оцінки відповідності «ТЕСКО» Заявку на проведення робіт. Разом із заявкою додається технічний файл в електронному вигляді відповідно до Переліку, визначеного відповідними процедурами оцінки (модулями). Для проведення робіт необхідно оформлену заявку з комплектом документів направити по e-mail: info@tecko.com.ua. Протягом 1-2 робочих днів ми обов'язково з Вами зв'яжемося для узгодження термінів виконання та вартості робіт.

Заявка на проведення робіт
Перелік необхідних документів для оцінки відповідності ліфтів і компонентів
Опитувальна анкета для проведення перевірки систем управління (для модулів Е, D; Н; Н1)
Подати заявку онлайн

Інформація про Технічний регламент ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів

Технічний регламент України ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів
Постанова КМУ № 438 від 21.06.2017
Обов’язкове використання починаючи з 05.01.2018
Аналогічна директива ЄС Директива 2014/33/ЄС

Дія Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів поширюється на:
- нові ліфти, які постійно обслуговують будівлі та споруди та призначені для перевезення: людей; людей і вантажів; тільки вантажів, якщо пристрій (кабіна) для перевезення є доступним, тобто людина може безперешкодно заходити до нього та керувати рухом засобами керування, розташованими всередині пристрою для перевезення або в межах досягання людини, яка перебуває всередині пристрою для перевезення;
- нові компоненти безпеки для ліфтів, зазначених у додатку 3 Технічного регламенту, а саме:
1. Пристрої для замикання дверей шахти ліфта.
2. Пристрої для запобігання падінню кабіни.
3. Пристрої для обмеження перевищення швидкості.
4. Буфери.
5. Захисні пристрої, що встановлені на силових циліндрах гідравлічних ліфтів.
6. Електричні пристрої безпеки у вигляді електричних кіл безпеки, що містять електронні компоненти.

Зверніть увагу:
Тип ліфту – репрезентативний представник сімейства ліфтів, в яких використовуються ідентичні компоненти безпеки (при заміні типу хоча б одного компоненту безпеки змінюється і тип ліфта!)

Передбачено застосування модулів оцінки відповідності:
- для ліфтів - модулів В; Е, D; Н1, кінцева перевірка ліфтів (Додаток 5 до ТР) та їх комбінації; а також модулів Н1 та G (G – для одиничної продукції).
- для компонентів безпеки - модулів В, Е, С2 та їх комбінації, а також модуля Н.

Монтажник або виробник за допомогою маркування – нанесення знаку відповідності технічним регламентам, вказує, що ліфт або компонент безпеки для ліфтів відповідає вимогам, які застосовуються до такого ліфта або компонента і визначені в технічному регламенті.

Нанесення знака відповідності технічним регламентам є обов'язковим.

Перелік національних стандартів, що ідентичні гармонізованим європейським стандартам та відповідність яким надає презумпцію відповідності обладнання вимогам Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів затверджено наказом Мінсоцполітики від 17.01.2019 № 68.

Для інформації можна ознайомитись з європейською Директивою:
Directive 2014/33/EC Lifts and safety components for lifts (від 26.02.2014)

Процедури оцінки відповідності ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів розглянуті в наших публікаціях в журналах та презентаціях, з якими можна ознайомитись на нашому сайті: