info@tecko.com.ua
ДЕ НЕОБХІДНА СЕРТИФІКАЦІЯ
Оцінка відповідності чи сертифікація
Роз’яснювальні листи
Модуль А за технічними регламентами

Прості посудини високого тиску

Оцінка відповідності вимогам Технічного регламенту простих посудин високого тиску, затвердженого Постановою КМУ № 1025 від 28.12.2016, є обов’язковою вимогою. Прості посудини високого тиску повинні відповідати суттєвим вимогам щодо безпечності, встановленим в Додатку 1 до регламенту. Для підтвердження відповідності застосовуються національні стандарти, відповідність яким надає презумпцію відповідності обладнання вимогам Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском.

Для проведення оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту необхідно подати до Органу з оцінки відповідності «ТЕСКО» Заявку на проведення робіт. Разом із заявкою додається технічний файл в електронному вигляді відповідно до Переліку, визначеного відповідними процедурами оцінки (модулями). Для проведення робіт необхідно оформлену заявку з комплектом документів направити по e-mail: info@tecko.com.ua . Протягом 1-2 робочих днів ми обов'язково з Вами зв'яжемося для узгодження термінів виконання та вартості робіт.

Заявка на проведення робіт
Перелік необхідних документів
Подати заявку онлайн

Інформація про Технічний регламент простих посудин високого тиску

Технічний регламент України простих посудин високого тиску
Постанова КМУ № 1025 від 28.12.2016
Обов’язкове використання починаючи з 13.07.2017
Аналогічна директива ЄС Директива 2014/29/ЄС (SPVD)

Дія цього Технічного регламенту поширюється на прості посудини високого тиску, які виготовляються серійно для наповнення повітрям або азотом.

Прості посудини високого тиску це: посудини зварні для наповнення повітрям або азотом, не призначені для вогневого нагрівання, які піддаються внутрішньому надлишковому тиску від 0,5 бар до 30 бар, у яких добуток такого тиску на об’єм посудини (PS x V) не перевищує 10 тис. бар на 1 літр, які виготовлятися з якісної нелегованої сталі або нелегованого алюмінію, або алюмінієвих сплавів, не зміцнених шляхом старіння, і складаються з циліндричної частини з круговими поперечними перерізами, закритими випуклими назовні та/або пласкими днищами, що мають ту саму вісь обертання, що і циліндрична частина, призначені для роботи з мінімальною робочою температурою не нижче – 50 °C, та максимальною робочою температурою не вище + 300 °C для посудин із сталі, і не вище + 100 °C для посудин з алюмінію або його сплавів.

Використовуються такі процедури оцінки відповідності: модулі В, С1, С2, С та їх комбінації, а також експертиза документів для підтвердження їх відповідності сертифікату експертизи типу.

Нанесення знака відповідності технічним регламентам є обов'язковим.

Перелік національних стандартів, що ідентичні гармонізованим європейським стандартам та відповідність яким надає презумпцію відповідності обладнання вимогам Технічного регламенту простих посудин високого тиску (наказ Мінсоцполітики від 17.01.2019 № 67)

Для інформації можна ознайомитись з європейською Директивою:
2014/29/ЄС Simple pressure vessels (SPVD) (від 26.02.2014)