info@tecko.com.ua
Передзвоніть мені
ДЕ НЕОБХІДНА СЕРТИФІКАЦІЯ
Оцінка відповідності чи сертифікація
Роз’яснювальні листи
Модуль А за технічними регламентами

СЄ ринок

Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом року вступила в силу 1 січня 2016.

Як зазначає Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.

Однак при цьому мова йде тільки про зняття митних тарифів, але технічні бар'єри залишаються. Таким чином, продукція українського виробника, яка потрапляє під сферу дії, наприклад, Європейських директив, не може надійти на ринок Євросоюзу без оцінки відповідності вимогам ЦИХ директив і маркування знаком СЕ.

Аналогічно і продукція з країн Євросоюзу не може бути разміщена на ринку України без оцінки відповідності цієї продукції вимогам технічних регламентів України, а в деяких випадках введення її в експлуатації вимагає додаткової перевірки відповідності вимогам і інших чинних нормативно-правових актів, наприклад, з охорони праці.

Такий стан буде існувати до підписання угод про зняття технічних бар'єрів. При цьому в Україні повинні з'явитися органи оцінки відповідності, зі статусом «нотифікованими органи», які будуть мати право проводити роботи з оцінки відповідності для українських виробників за вказаними директивам, що дозволить їм наносити маркування знаком СЄ.

Завдяки тарифній лібералізації на нашому ринку з'являться дешевші європейські товари, для яких вже з 01.01.2016 скасовується додатковий імпортний збір. Потрібно бути готовим, що зниження ввізних мит на європейську продукцію, призведе до збільшення їх частки на внутрішньому ринку України, а, отже, до збільшення конкуренції на внутрішньому ринку України.

Якщо український виробник забезпечить виконання вимог, пов'язаних з безпекою товару, а також забезпечить якість і надійність продукції, то, з урахуванням девальвації гривні, товар, вироблений в Україні, стане досить конкурентоспроможними на ринку Євросоюзу. Крім того, це буде товар, зроблений в ЄС!

У відповідність з Угодою про ЗВТ українські виробники повинні будуть запровадити протягом семи років європейські стандарти, а також передбачено, що українські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях в країнах ЄС. Європейські стандарти (EN) в даний час вводяться в Україні шляхом застосування, тобто на мові оригіналу і у нас з'являються ДСТУ EN, як правило англійською мовою (рівнозначними в Європі вважаються також стандарти на німецькою та французькою мовами). Найближчим часом, таким чином будуть прийняті всі стандарти, що забезпечують презумпцію відповідності європейським директивам нового підходу, і до цього також треба бути готовим.

Наш шлях до Євросоюзу неможливий без високої якості і безпеки продукції, виробленої в Україні, без оцінки відповідності продукції вимогам норм Євросоюзу, перш за все діючих директив.

Завдання держави створити сприятливі економічні умови для зростання нашої економіки, включаючи допомогу в часткове погашення витрат (найчастіше досить істотних) на сертифікацію продукції в Євросоюзі.

Завдання нашої організації, надавати українським виробникам всебічну допомогу при проходженні процедур оцінки відповідності продукції вимогам норм Євросоюзу. Для цього ми пропонуємо Вам наступне:

  1. Навчання по основним вимогам директив Євросоюзу, в тому числі по введенню продукції в обіг на ЄС ринку на основі заявок, що надійшли. Групи та плани семінарів формуються за видами продукції відповідно до сфери дії директив.
  2. Індивідуальну консультативну допомогу після проходження навчання або незалежно від неї.
  3. Проведення оцінки відповідності продукції вимогам українських технічних регламентів, гармонізованих з європейськими директивами. Перелік технічних регламентів з нашої сфери акредитації наведено в нашій візитній картці. Одночасно з цим (або незалежно від української сертифікації) ми можемо організувати роботи з оцінки відповідності спільно з нотифікованими органами Євросоюзу, з якими у нас підписані угоди про співпрацю (див. розділ Партнери).

Така допомога вже активно проводиться органом з оцінки відповідності «ТЕСКО» для українських виробників обладнання під тиском, машин і ін.

Орган з оцінки відповідності "ТЕСКО" на підставі одного аудиту може видавати до 5 сертифікатів:

  • На системи управління якістю ДСТУ ISO 9001 в українській системі сертифікації відповідно до акредитації в Національному агентстві акредитації України (НААУ), під вимоги Технічних регламентів України, а також сертифікат на ISO 9001 - який визнається в країнах Євросоюзу - в результаті можливо, при необхідності, отримання трьох сертифікатів на систему управління;
  • При проведенні випробувань зразків продукції під час аудиту, також можливе отримання двох сертифікатів на продукцію: під вимоги Технічних регламентів України та по добровільній сертифікації.

В рамках одного аудиту спільно з нотифікованим європейським органом ми можемо організовувати проведення європейської сертифікації зазначеного вище виду продукції під директиви (рішення) Євросоюзу.

Успішне проходження процедур оцінки відповідності продукції вимогам Європейських директив дозволяє виробникові маркувати свою продукцію знаком СЄ і виводити її на ринок Євросоюзу.